GEZİ

DENİZ BÜYÜCÜSÜ TÜRKİYE’NİN İLK SİVİL MÜZE GEMİSİ

İlk karşılaşmamızda “Deniz Büyücüsü” bir mücevher gibi limanda duruyordu. İnanılmaz bir öyküsü var.

ZEKİ MÜREN SANAT MÜZESİ

Kostümleri, saçı, makyajı, sahnelere getirdiği yenilikler ile döneminin en avangard sanatçısı, Türkiye’nin “Sanat Güneşi” idi… Seneler evvel “Gitme Sana Muhtacım” dedik, dinlemedi. O hâlâ alkışlarla yaşıyor!

LABRAUNDA “ZEUS’UN KUTSAL YAYLASI”

Labraunda'da her şey bir yarık kaya ile başladı…

Bodrum’u Yürüyerek Keşfedin…

Geçmiş yaşamların ayak izleri ve yarımadayı bir uçtan diğerine bezeyen tarihi eserler, kalıntılar, mabetler… İnsanlık tarihinden zengin izler barındıran bir arşiv, büyük bir kütüphane…

Aşk ve Gladyatörler Kenti… Stratonikeia

Dünyanın en büyük mermer kenti… Anadolu’nun en büyük Gymnasiumu…

BODRUM KENT MÜZESİ

Bodrum Kent Müzesi, 27 Ekim tarihinde kent kültürünü farklı açılardan yorumlayan güçlü fotoğraf arşivini ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

Kunt Model Müzesi

Kadırgalardan, kayıklara, antik savaş arabalarından, insanlık tarihinin ilk otomobiline, havacılık tarihinin ilk uçağından, lokomotiflere, medeniyet figürlerine… Zamanda kısa bir yolculuğa hazır mısınız?

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Geniş bir avlu ve taş sokaklar etrafında konumlanmış muhteşem bir mimari… Sanat galerilerinden tasarım atölyelerine, el işi dükkanlarından restorana kadar türlü işletmelerin olduğu bir kompleks mekan.

Bodrum Kalesi

Bodrum Kalesi

Milas Halı Müzesi

İçinden yaşamın geçtiği sanat eserleridir halılar... Milas Halısı Müzesi düğümlerin anlattığı bir öyküye ses veriyor.

Osmanlı Tersanesi

Denizcilik tarihinin suskun tanığı… Osmanlı Tersanesi…

BODRUM DENİZ MÜZESİ

Bodrum tipi tekne modelleri, dünya denizlerine ait 6000 deniz kabuğu ve Cevat Şakir Kabaağaçlı koleksiyonu ile Bodrum’un denizcilik tarihine ışık tutuyor...

ANTİK TİYATRO

Tarih ve sanat iç içe…

SU TESİSLERİMİZDEN SARNIÇLAR -II-

Anadolu'nun birçok beldesinde görülen sarnıçlara son zamanlarda artan ilgi dikkati çekmektedir.

MYNDOS KAPISI

M.Ö. 360’lı yıllara tarihlenen Myndos Kapısı, Bodrum'un önemli tarihi/kültürel değerlerinden biri olarak tüm heybetiyle selamlamaktadır ziyaretçilerini.

ASPAT KOYU

Sanat, tarih, doğa ve deniz tutkunları, Aspat sizi çağırıyor…

Pedasa Antik Kenti

Asırlar boyu sıradışı güzelliklerin kutsadığı ebedi mavilikler ülkesi. İnsanlık tarihinden zengin izler barındıran bir arşiv, büyük bir kütüphane… Geçmiş yaşamların ayak izleri ve yarımadayı bir uçtan diğerine bezeyen tarihi eserler, kalıntılar, mabetler… Çağların getirdiği eşsiz birikimi ve doğanın cömert elleri ile dokuduğu masmavi bir düş. Yarımadanın bilinen en eski sakinleri Leleglerden günümüze ışık tutan Pedasa Antik Kenti.

Bodrum Mausoleion Anıt Müzesi

Tüm anıt mezarlar içinde belki de en heybetlisi. Antik dönemin 7 harikasından biri olarak Bodrum’un merkezinde inşa edilen Mozole için bu tanımlamanın hiç de abartılı olmadığı kanısındayız.