BODRUM GÜNCESİ

Bodrum sezona hazır mı?

Homeros’un ebedi mavilikler ülkesi Bodrum; muhteşem iklimi, masmavi denizi, doğal güzellikleri, renkli gece hayatı ve lüks otelleriyle sezona hazır mı?

HALİKARNAS FİLOZOFU

Gregor Samsa, hani Kafka’nın “Dönüşüm”ünde böceğe dönüşen. Cevat Şakir; acı, öfke, korku, ne de en ufak bir kötü hissin olmadığı bir dönüşümle “Halikarnas Balıkçısı”na dönüşen.

Geleneğin İzinde Deve Güreşleri

Cazgırların methiyeleri ile ses bulur; Daylağı, savranı, ağız bağcısı, baş urgancısı, dört bir yanı çevreleyen meftunları ile renk alır meydanlar…

BODRUM’UN EN ÖZGÜR PLAJI!

Bodrum'un her sayıda size farklı bir yönünü aktardığım yazımda bu kez Bitez’de hayata geçirilen engelsiz plaj uygulamasından söz etmek istiyorum.

''Topraktan Aldığını Tarihe Gömme Bodrum''

Bodrum Mandalinası, dalında küskün, tezgahta mahçup, geleceğe kaygılı duruşu ile son yıllarda kendi gölgesinde çürüyüp can veriyor. Toprak ve çiftçi hiç olmadığı kadar vefa istiyor. Mandalina, Bodrum’a markalaşma sürecinde elini verdi, bugün verdiği varoluş mücadelesinde aynı eli Bodrum’dan istiyor.

Bodrum Nereden Nereye...

“Bodrum, çok kısa sürede büyüdü, gelişti ve gözde bir yaşam merkezi haline geldi. Sosyokültürel, ekonomik, mimari yapısıyla değişimi en hızlı yaşayan bölgelerden biri olmayı da başardı.”