Çekişte Dergisi


Çekişte Dergisi Haziran 2017 tarihinden bu yana 3 aylık periyotlarla 3000 adet yayınlanan, Bodrum'un en çok okunan ücretsiz kültür-sanat dergisidir. Dergimiz farklı okuyucu kitlelerine hitap eden; ajanda, kent gündemi, gezi, sanat, sağlık, kadın öyküleri, iş dünyası, röportaj, Bodrum Mutfağı gibi başlıkları ile Bodrum'un en güncel bilgilerini okuyucusu ile paylaşmaktadır.

Çekişte Dergisi, isim tercihinde de Bodrum'dan bir tat olan Çekişte ismini tercih ederek yayın hayatına başlamıştır. Çekişte her sayıda Bodrum'un yerel değerlerini kapağına taşırken, önceliği Bodrum'un unutulmaya yüz tutmuş bu değerlerini kucaklamaktır. Aynı zamanda keşfedilmemiş olanı da okuyucusuyla paylaşmayı seven Çekişte Dergisi'nin Bodrum'un birçok yerinde dağıtım noktası bulunmaktadır. Bu dağıtım noktaları rastgele seçilmiş noktalar değil, Bodrumlular'ın kolaylıkla ulaşabileceği merkezi noktaları kapsamaktadır. Bu sebeple marka ve kuruluşların, ürün ve tanıtımları için de etkili bir platform sunmaktadır. Çekişte ailesine katılmak Bodrum'un her kesimine ulaşmak demektir.

Bodrum'un, farklı kültürleri içinde barındıran en kozmopolit bölge olması dikkate alınarak 96 sayfalık dergimizin yayın dili Türkçe-İngilizce'dir. Çekişte Bodrum'da yaşayan herkesi kucaklayan ve küçük büyük herkese hitap eden bir yayındır. Bu sebeple Çekişte Dergisi, ekibi tarafından okuyucu dikkate alınarak her sayısında daha özenli daha istekli hazırlanmaktadır.