HAYVAN DOSTU

CANLILARIN SESİ OLMALIYIZ!

Yangınlar insanların hayatını tehdit ettiği kadar ormanlarda yaşayan binlerce hayvanın da hayatını olumsuz etkiliyor. “Ormanlar ağaçtan ibaret değildir. Tam anlamıyla bir yaşam alanıdır. Ormanlar aynı zamanda nefesimizdir. Nerede bir ağaç kesilse veya yakılsa orada yaşayan canlının sesi olmamız gerekiyor.”

Barınaklara Bayram Geliyor…

Bu proje, Bodrum barınaklarında yaşamını sürdüren dostlarımızın yüzünü güldürecek.

BİZ SİZİ UNUTMADIK!

Alışveriş merkezlerinde mama ve su kapları olan, neredeyse her esnafın bir sokak hayvanı beslediği, beslenmeleri ve barınmaları için herkesin elinden geleni yaptığı Bodrum, aslında sokak hayvanlarını bağrına basan bir belde.

BESLE, BÜYÜT, TERK ETME!

İnsanlar büyük bir hevesle sahiplendikleri ya da satın aldıkları hayvanları, özenle büyütmeyi hayal ederken genelde hayvan sahiplenme fikri onlara; çocukların gelişimine olan faydası veya bir dost edinmek gibi düşüncelerden dolayı başta çok sevecen ve kolay gelir

Bir Kap Mama, Bir Kap Su

Özellikle hava sıcaklıklarının artmaya başladığı, orman yangınları gibi hiç istemediğimiz durumların olduğu bu günlerde, biz insanlar gibi tüm canlıların su ihtiyacı artmaktadır.

Aile - Evcil Hayvan Farkındalığı 

Hayvanlarla birlikte yaşamanın insan sağlığına pek çok faydası olduğunu biliyoruz. Peki ya çocuklar?

Bana Petini Anlat, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim!

Evcil hayvanların zamanla sahiplerine benzediğini hepimiz duyuyoruz, fakat bunun bilimselliğe dayandığından pek bahsedilmemiştir. Bu benzerlik rastlantısal değil aslında.

Ailemiz Genişliyor...

Veteriner Hekimlere danışılan popüler konulardan biri de “hangi hayvan bana uygun?”dur. Biz veteriner hekimleri ise sorunuza karşılık sorularla sizi yönlendirmeye çalışırız.