Bodrum Legends


Bodrum Veteran Basketbol Turnuvası’na Hazırlanıyor…
Turnuva 25-29 Eylül 2019 tarihleri arasında 5 kategoride düzenlenecek. Turnuva da İzmir, Ankara, İstanbul, Denizli, Lüleburgaz, Antalya, Marmaris ve Bursa’dan toplam 24 takım mücadele edecek.
Cudi İmamoğulları, Çetin Öncü, Mahmut Yazoğlu, İlyas Ebrem ve Haydar Öktem’in organizasyon komitesinde görev aldığı turnuva Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak. Kadınlarda 35-45 yaş olmak üzere 2 kategori, erkeklerde ise 40-45-50 olarak 3 kategori bulunuyor.
Organizasyon komitesi adına konuşan ve birçok ilden sporcuların turnuvaya katılmak için Bodrum’a geleceğini belirten Mahmut Yazoğlu, “Bir zamanlar milli formayı giymiş, liglerde oynamış ve ter dökmüş eski sporcuları Bodrum’un büyülü atmosferinde keyifli bir organizasyona davet ediyoruz. Hepsi burada gençlik yıllarının heyecanını yaşıyor. Biz de bu heyecana ortağız. Yaklaşık 350 sporcu ağırlayacağız, 24 takım turnuvaya katılıyor. Bodrum’a yakışır bir turnuva için en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Konuklarımız 5 yıldızlı bir mekanda, Royal Asarlık Beach Hotel’de konaklayacaklar. Olayı basketbol sevgisini hiç yitirmeyen bir insanlar topluluğu olarak düşünün. Efsane basketçiler bir araya geliyor, hasret gideriyorlar. Amaç eskileri bir araya getirmek, her yaşta spor yapılabileceğini hissettirmek ve elbette sağlığımızı korumak” dedi.
“Turnuvanın ardındaki isim Bodrum Legends. Bodrum’a yerleştikten sonra geçmişteki spor hayatımızı devam ettirebilmek için uygun ortamlar arıyorduk. Rahmetli İsmail Ulukan Bodrum Legends’i kurarak basketbola gönül veren bir çok sporcuyu bir araya getirmeyi başardı. Onun değerli anısını yaşatmak adına turnuvayı İsmail Ulukan Bodrum Veteran Turnuvası adı altında gerçekleştirme kararı aldık. Şu an hazırlıklarımız sürüyor. Amacımız, eski yıllarda bu spor için ter dökmüş, hâlâ genç sporcu arkadaşların bir araya gelip, turnuva heyecanını yaşamasıdır.” Cudi İmamoğulları