FESTİVAL TADINDA MARATON


“Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu” spor tutkunlarını Ege’nin büyülü atmosferinde sıradışı bir festival ile buluşturmaya hazırlanıyor…

Bodrum’un ilk ve tek spor festivali “Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu” 5-6-7 Ekim tarihlerinde her yaştan ve düzeyden koşu severi buluşturacak.

21K, 10K ve 5K olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleşecek maraton, “Minik Mandalinalar Koşuyor” ve “Takımlar Yarışıyor” etaplarıyla Bodrum’da spor turizmine yeni bir soluk getirerek, her yaştan koşu severi Bodrum’a getirmeyi hedefliyor.

5 ekimde start alacak ve 3 gün sürecek etkinlik kapsamında 1.500 katılımcının koşması bekleniyor. 3 gün sürecek olan spor festivalinin mottosu “Adım At”. Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu katılımcılarına tutkulu bir yarışın yanısıra; zumba, strong zumba, yogalates, kürek, spor söyleşileri gibi eğlenceli ve sportif etkinlikleri Bodrum farkı ile deneyimleyebilecekleri bir festival vadediyor.

Engelsiz bir yaşam için farkındalık yaratmayı hedefleyen Çağdaş Bodrum Yarı Maratonu spor severleri de bu başarıya ortak ediyor. Festivalin ruhunu yansıtan Bodrum temalı madalya ve çantalar Bodrum Sağlık Vakfı bünyesinde özel olarak tasarlanıp, üretiliyor. Ayrıca Sokak Hayvanları projesi de maratonun bir parçası. Bodrum Geçici Hayvan Barınakları ile yapılan işbirliği ile hem sokak hayvanlarına destek olunuyor, hem de tüylü dostlarımız için mama bankası oluşturuluyor.

Koşmanın birleştirici gücünün ilham olduğu başarılı organizasyonun ardında, Proje Direktörü Engin Çetinay, Sportif Direktörler Özgür ve Tuğba Tetik, Cansın Türkdoğan, Cenk Korbo, Deniz Terzi, Özge Gündoğdu, Seda Yıldırım ve Şenol Kamber’den oluşan gönüllüler ekibinin imzası var.

Maratonun her aşamasında ciddi emekleri olan Proje Direktörü Engin Çetinay tutku derecesinde bir koşucu, aynı zamanda “bodrunners” koşu grubunun kurucusu. Çocukluğundan bu yana aktif olarak spor yaşamının içinde yer alan Çetinay, Avrupa’da festival havasında gerçekleşen yarışlardan etkileniyor, ülkemizde organize edilen yarışlarda başlangıç ve bitiş noktası dışında parkurun cansız, enerjisiz olduğunundan yakınarak sıvıyor kolları. Neden Bodrum’da yapmıyoruz diyerek, tüm enerjisini katarak Bodruma yakışır bir festivalin altyapısını kurguluyor. Başarılı ekip işin hakkını veriyor. Katılımcıları yalnızca koşu değil, içinde farklı sporlar, eğitim, eğlence, konser ve sürprizler bekliyor.

5 Ekim Cuma sabahı başlayacak etkinliğin ilk adımına Bodrum Kalesi’nin muhteşem manzarası eşlik ediyor. Gün batarken denize açılan Club Catamaran’ın mekan olacağı Technogym Spor Festivali’nde, Didem Zeybek ve dinamik ekibi zumba ve strong zumba ile koşucuları bekliyor. Program, Technogym Master Trainerları ile group cycle ile sürecek.

YOGALATES YA DA GÜNEŞE KÜREK ÇEK…
Etkinliğin 2. günü Swissôtel Resort Bodrum Beach’in mavi bayraklı kumsalında, Pilates Eğitmeni Emine Başarır eşliğinde Yogalates ile başlıyor. Bodrum Milta Marina’da Bomask Kürek Kulübü ile kürek çekerek güne başlamak ise bir diğer alternatif.

MİNİK MANDALİNALAR KOŞUYOR
“Minik Mandalinalar Koşuyor” etabında parkur çocukları ağırlıyor. Bu parkurda bütün çocuklar koşacak ve kazanacak. Kayıtların ücretsiz olduğu etapta; vitamin deposu beslenme çantaları, dondurma, müzik, yüz boyama etkinliği, eğlenceli bir parkur ve motivasyon madalyaları çocuklar için özenle hazırlandı.

BOSCH SPOR SÖYLEŞİLERİ
Eğitici ve motive edici konuşmaların yer aldığı Bosch Spor Söyleşileri Trafo Café’de gerçekleşecek. Çok özel isimlerin yer aldığı etkinlikte; Uzm. Dyt & Psk. M. Pırıl Duru; “Koşu Öncesi ve Sonrası Beslenme”
Uzm. Msc. Arslan Başar; “Koşu Performansı ve Ironman Coach”
Can Üstündağ; “İşte O Gün Güçlü Hissedeceksin” konularında fikirlerini paylaşarak etkinliğe renk katacak.

BEAT BODRUM RİTMİ HİSSET
4K Beat Bodrum, her yarış öncesi, Türkiye’deki tüm koşu gruplarının ve yarışçıların buluştuğu, geleneksel “shake out run” etkinliğinin Bodrum modelidir. Müzik eşliğinde koşarak, mini bir Bodrum turu yapacak olan koşucular, koşu sonrasında Catamaran ile denize açılarak Makarna Partisi’nin Bodrum Yarı Maratonu’na özgü keyfiyle doyasıya eğlenecekler. Trafo Café’deki makarna partisi, Bodrum’a özgü lokum pilavı ve keşkek ile yöresel bir lezzet şölenine dönüşecek.

ŞİMDİ KOŞU ZAMANI
Carnaval Turco Samba Ritim topluluğu eşliğinde yarışın startı verilecek. 21K/10K/5K yarışları, Myndos Kapısı, Antik Tiyatro, Bitez ve Kumbahçe sahillerini barındıran keyifli ve tarihi bir parkura sahip. Parkur boyunca 10 farklı noktadan yükselen müzik sesiyle tempo hiç düşmeyecek.

ÖDÜL TÖRENİ
Eğlencenin ve temponun hiç düşmediği yarışın sonunda, genel klasman ve yaş gruplarında dereceye giren yarışmacılara ödülleri verilecek.

KONSER
Etkinliğe katılan sporseverler, ödül töreninin hemen ardından Evrencan Gündüz ve Uzaylılar’ın muhteşem performansı ile ter atacak.

FINISHER PARTY MANDALİN SOUND
Koşucular yarışın stres ve yorgunluğunu, akşam saatlerinde gerçekleşecek olan finisher party ile maraton pastasını kserek ve eğlenerek atacaklar.

Bilgi ve kayıt için: www.bodrumyarimaratonu.com @bodrumyarimaratonu