BODRUM GÜNCEL

Bodrum Mimarlık Kitaplığı

Bodrum Mimarlık Kitaplığı, 29 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 18:30’da Prof. Dr. Fahriye Sancar’ın “ ’68 Hareketi ve Mimarlığa Yansımaları” sunumuna ev sahipliği yapacak.

FESTİVAL TADINDA MARATON

Tarihin yamacında depar… Bodrum meydanında başlayan maraton Myndos Kapısı, Antik Tiyatro, Bitez ve Kumbahçe sahillerini barındıran keyifli ve tarihi bir parkura sahip.

Tohumdan sanata…

Binbir emekle toprağa düşer tohum. Hasatla başlar ayrılık kök saldığı topraktan. Mevsimler boyu sürecek bekleyiş başlar ardından.

“TANRIÇALAR GEÇİDİ FESTİVALİ”

Resim, heykel, performans, dans, müzik ve agora…

Eylülde Bodrum'da Caz Rüzgarı Esecek.

Geçtiğimiz yıl başlayan ve büyük ses getiren Bodrum Caz Festivali, bu yıl da Bodrum’da caz rüzgarları estirmeye hazırlanıyor. 1-9 Eylül tarihleri arasındaki festival, özel mekanların yanı sıra Antik Tiyatro ve Osmanlı Tersanesi gibi Bodrum’a değer katan tarihi mekanlarda gerçekleşecek.

BODRUM’DA GÖRME ENGELLİLER YÜZME PARKURU AÇILDI

Bodrum Belediyesi tarafından vatandaşların destekleriyle engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve onlara her alanda fırsat eşitliği sağlamak amacıyla şehir merkezinde bulunan sahilde, Görme Engelliler Yüzme Parkuru kuruldu.

BODRUM ANTİK TİYATROSU İSPANYOL FLAMENKO ATEŞİYLE YANACAK!

T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera Ve Balesi Genel Müdürlüğü 16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali devamında İspanya’dan Gelen Castroromero Flamenco Topluluğu sahnede olacak.