2018 İlkbahar ve Yaz


Merhaba Çekişte ailesi! Sokakmood olarak sizlerle buluşmak için sabırsızlanmaya başlamıştık, nihayet sizlerin karşısına cıvıl cıvıl bir İlkbahar-Yaz derlemesi ile çıktık! Peki siz, baharın gelişiyle dolaplardan kaldırdığınız kışlıkların yerini, ilkbahar-yaz sezonunun en trend parçalarıyla doldurmaya hazır mısınız? Podyumlardan sokaklara hız kesmeden geçiş yapan ve sıkça görmeye devam edeceğimiz sezonun anahtar stil parçalarını sizler için derledik.

Romantik lilalardan, iddialı koyu morlara kadar “mor” her haliyle 2018 ilkbahar-yazının en gözde rengi! Lavanta ise, en çok tercih edilen ton olarak göze çarpıyor.

Lavanta; hem gündelik kullanımda, hem de akşam davetlerinde harika bir renk seçeneği olarak öne çıkıyor. Yeni sezonda baştan aşağı tek renk giyinmenin de oldukça ilgi çekici olduğunu hatırlatalım. Lavanta rengi bir takım elbiseyi dolabınıza ekleyerek monokromatik görünümü elde edebilir, sezonun trendlerini anında yakalayabilirsiniz!

Plastik görünümlü parçalar, 2018 ilkbahar-yaz sezonunun öne çıkan trendleri arasında.Geçtiğimiz sezon Calvin Klein ile yoğunlaşan bu akım, bu sezon kıyafetlerden aksesuarlara kadar uzanıp hükümdarlığını sürdürüyor. Parlak görünümlü, kimi zaman ise içi dışı bir trençkotlar, ayakkabılar, çantalar ve dahası bu sezon her yerde!

Trençkotlar bu sezonun da vazgeçilmez parçaları olarak öne çıkıyor. Bahar aylarının ne yapacağı belli olmayan havalarında, herhangi bir kıyafetin üstüne bir trençkot giyerek hem trend bir görünüm yakalayabilir, hem de yağmura karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Moda haftalarında birçok tasarımcının koleksiyonunda, özellikle açık renklerde gördüğümüz trençkotları sokağa taşımak için 2018 baharı en doğru zaman!

Yeni Nesil Slip Elbise
Son yılların trendi slip elbiseler, bu sezon da hafif kumaşları, ince dokuları ve sundukları çok sayıda kombin alternatifiyle sezonun hit parçalarından olmaya devam ediyor. Şimdiye kadar daha çok gecelik tarzını yansıtan slip elbise modelleri, 2018 ilkbahar-yaz sezonunda karşımıza daha farklı ve yenilikçi tasarımlarla çıkıyor. Bu sezon, parlak ve transparan kumaşlar, danteller, pullar ve payetlerle süslenen slip elbise tasarımları, moda dünyasını renklendirmeye hazırlanıyor.

Tek başına kullanıldığında da oldukça şık görünen slip elbiseleri, farklı kıyafetlerle bir araya getirerek yeni trendler oluşturmak da mümkün görünüyor.

Modası hiç geçmeyen Denim
Günlük şıklığın adı denimin modası hiç geçmiyor! Bu sezon özellikle 90’larda olduğu gibi vatkalı denim ceketleri, askılı pantolonları ve yüksek belli jeanleri sıkça görüyoruz. Yeni sezonda, koyu renk denimler her formda karşımıza çıkıyor. Koyu renk denimlerin en güzel yanı ise hem gündüze, hem de geceye kolaylıkla uyarlanabilmesi. “Denim-ondenim” yani baştan ayağa aynı renk denim görünümü de, sezonun öne çıkan trendlerinden.

Küçük çantaların altın çağı…
Kış mevsiminin ağırlıklarından kurtulmaya devam ediyor ve kocaman çantaları bir kenara bırakıp, XS çantaları dolabımıza ekliyoruz! İçine yalnızca birkaç eşyanızı koyabileceğiniz, bazıları neredeyse bir el büyüklüğünde olan ekstra küçük çantalar ile istediğiniz tarzı yaratabilmeniz mümkün görünüyor. “Benim eşyalarım XS çantalara sığmaz!” diyenlerin imdadına ise “Bucket” çantalar yetişiyor. Şık ve kullanışlı bucket çantalar, günlük stilinizin ayrılmaz parçası olmaya aday görünüyor.

“Ugly Sneaker” akımının sokak stiline hakimiyeti de hız kesmeden devam ediyor! Balenciaga’nın “Triple S” modeliyle başlayan akım, pek çok ünlü markanın yarışa dahil olmasıyla hızını arttırıyor. Trend, havalı, rahat ve aykırı “çirkin(!) spor ayakkabılar”, bu sezon altın çağını yaşıyor!

Sokak Mood